«МАМА-86-Яремче» представила свій досвід на круглому столі «Екологічний стан річок Яремчанщини» Печать
06.11.13 11:40

captionЧлени Яремчанської міської екологічної громадської організації «МАМА-86-Яремче» представили досвід вирішення проблеми стічних вод для неканалізованої сільської місцевості на прикладі будівництва недорогих локальних очисних споруд та результати водних проектів, що впроваджуються на Яремчанщині з 2000 року, в рамках круглого столу «Екологічний стан річок Яремчанщини», що відбувся 31 жовтня.

Організатори: Громадська Організація «ВОЛЯ!» та Карпатський національний природний парк.

Гірські ріки і потоки Яремчанщини зазнають негативного впливу від людської діяльності: скид неочищених або недостатньо очищених стічних вод, утворення стихійних сміттєзвалищ на берегах річок, забір гравійно-піщаної суміші з русел, вивіз каміння з прируслових ділянок. Про це йшлося під час круглого столу, участь в якому взяли фахівці державних структур, науковці, представники місцевої влади та громадських організацій.

Екологи обговорили результати багаторічних моніторингових спостережень якості води в р. Прут, що проводяться вимірювальною лабораторією аналітичного контролю і моніторингу, а також результати досліджень сторонніх наукових організацій. Якість води в річці відповідає класу ІІ, категорія «чиста». І тільки вода на території заповідного Говерлянського науково-дослідного відділення відповідає І класу якості — «дуже чиста». Саме доведення якості води до її найвищої категорії є основним завданням для всіх зацікавлених сторін. Учасники обговорили стан очисних споруд регіону, цільове використання коштів екологічного фонду, проблему твердих побутових відходів, вплив туристичної інфраструктури на водне середовище регіону. Цілком очевидною є необхідність проведення широкої інформаційно-просвітницької кампанії серед населення.

Експерти наголосили на необхідності збільшення повноважень органів екологічної безпеки, які зараз позбавлені реальної можливості впливати на стан контролю за екологією в області.

Яремчанщина впевнено розвиває туристичну галузь. Зважаючи на те, що це — територія Карпатського національного природного парку, слід об’єднати зусилля для утримання балансу між збільшенням числа відвідувачів краю та раціональним, екологічно обґрунтованим водокористуванням.

DSCN6375

DSCN6385

DSCN6402

DSCN6404

DSCN6414

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Главная Питьевая вода и санитария Новости «МАМА-86-Яремче» представила свій досвід на круглому столі «Екологічний стан річок Яремчанщини»
Google+