Переосмислення водної безпеки для України Печать
18.03.16 15:45

gwp-ukraine-240x160Одним з критичних та актуальних питань життєзабезпечення та розвитку України залишається питання водної безпеки, яке в умовах військової агресії та політичної нестабільності набуває ще більшої гостроти. Глобальне Водне Партнерство України (ГВП-Україна) ініціює низку національних консультацій зацікавлених сторін у вигляді Національних політичних діалогів (НПД) на тему: «Переосмислення водної безпеки для України», перший з яких відбувся вчора, 17 березня 2016 р. у Білій залі НАНУ м. Києва.

У заході взяли участь: представники органів державної влади, наукових установ та представники зацікавлених сторін (Держводагентство; Держсанепідслужба; Український гідрометеорологічний центр; «Інститут геології Київського національного університету ім. Т. Шевченка»; Державний інститут управління та економіки водних ресурсів; Інститут водних проблем і меліорації НААН; Національний університет водного господарства та природокористування; Український центр екологічних та водних проектів; Національний інститут стратегічних досліджень; «Укрводоканалекологія»; Центральна геофізична обсерваторія; ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства» (ДП «НДКТІ МГ»); Мінрегіон України; Управління розвитку промисловості; Рада національної безпеки та оборони України; Національний екологічний центр України (НЕЦУ).

Мета першого НПД полягала: а) в обговорені та оцінці існуючих та очікуваних і визначенні прийнятних водних ризиків, з урахуванням пріоритетних природних та антропогенних впливів на екологічний (кількісний та якісний) стан водних ресурсів в умовах зміни клімату та б) в розробці бачення щодо конкретних цілей розвитку водного сектору та прогнозних потреб у водних ресурсах з урахуванням ЦСР по воді та санітарії та сценаріїв соціально-економічного розвитку України до 2030 року.

10 листопада 2015 року під час проведення Конференції «Вода і довкілля» в рамках ХІІІ Міжнародного водного форуму «AQUA UKRAINE – 2015» в м. Києві учасники конференції зазначали необхідність перегляду питань водної безпеки та водної стратегії України в контексті Цілей сталого розвитку (ЦСР), затверджених Генеральною Асамблеєю ООН у вересні 2015 року, та сучасних підходів до водної безпеки.

ГВП працює задля досягнення водної безпеки у світі. Місія ГВП полягає у підтримці управління, включаючи питання політики та менеджменту, водними ресурсами з метою досягнення стійкого та справедливого розвитку. Головним інструментом роботи ГВП є діалоги з питань водної політики та управління водними ресурсами та забезпечення нейтральної платформи для обговорення цих питань представниками всіх зацікавлених сторін.

«Політичні діалоги – це обговорення всіма зацікавленими сторонами (за участі осіб, які приймають рішення у водному секторі) нагальних питань політики у певній сфері. Перший Національний діалог, що стосується водної політики відбувся ще у 2007 році. Саме з цього розпочало роботу ГВП в Україні, тоді цей процес діалог очолило Державне водне агентство. Найважливішим є те, що цей інструмент є інструментом діалогу влади та зацікавлених сторін задля формування політики, — наголосила Ганна Цвєткова, Член Регіональної Ради ГВП ЦСЄ, керівник водних програм ВЕГО «МАМА-86» — Як визначається водна безпека в Україні та в світі? Чи достатньо в нас водних ресурсів? — тема сьогоднішньої нашої зустрічі. Сподіваюсь, що результати діалогів будуть внеском у переосмислення та формування сучасного бачення щодо водної безпеки та стратегії України та запитом від заінтересованої громадськості на відповідні реформи сектору та впровадження інтегрованого управління водними ресурсами».

Із програмою першого Національного діалогу «Переосмислення водної безпеки для України» можна ознайомитись тут.

Презентації:

  • Ганна Цветкова, Член Регіональної Ради ГВП ЦСЄ, керівник напрямку «Вода та санітарія для всіх» ВЕГО «МАМА-86» «Водна безпека — бачення ГВП»
  • Андрій Демиденко, УЦЕВП, ГВП-Україна «Сучасне бачення та підходи до водної безпеки: міжнародні організації-ОЕСР, ІРСС та Давоський форум та українські законодавчі та наукові основи»
  • Ірина Руденко, Держсанепідслужба, «Ситуація з поверхневими джерелами питного водопостачання»
  • Ольга Лисюк, Держводагентство, «Забезпеченість поверхневими водними ресурсами України: сучасний кількісний і якісний стан та прогнози»
  • Олександр Косовець, Центральна геофізична обсерваторія «Сучасний кількісний і якісний стан водних ресурсів в Україні»
  • Ірина Байсарович, Навчально-науковий інститут «Інститут геології КНУ ім. Т. Шевченка», «Оцінка сучасного стану підземних вод України»
  • Юрій Руденко, Інститут геологічних наук «Держгеонадра», «Забезпеченість підземними водними ресурсами: сучасний кількісний та якісний стан, прогнози»

Впродовж тижня триватиме робота над збором рекомендацій учасників НПД. З напрацюваннями можна буде ознайомитись пізніше. Всього у 2016 році заплановано 4 Національні політичні діалоги «Переосмислення водної безпеки для України».

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Главная Питьевая вода и санитария Новости Переосмислення водної безпеки для України
Google+