Екологічна відповідальність — щоденна практика школярів Херсонської області Печать
24.03.16 11:32

captionЦіль Всесвітнього дня води полягає в привернення уваги громадськості до проблеми забезпечення населення водою гарантованої якості і її раціонального використання. Щороку в березні «МАМА-86-Нова Каховка» проводить різноманітні просвітницькі заходи про воду в учбових закладах міста та прилеглих районах Новокаховської міськради Херсонської області.

В період з 9–22 березня 2016 року регіональний осередок та активісти «МАМА-86-Нова Каховка» залучили до активних заходів такі установи, зокрема: Тягинську загально-освітню школу (ЗОШ) Бериславського району та ЗОШ Новокаховської міської ради № 3, № 5 та № 10.

В ЗОШ № 3 учні 7-х класів підготували виставку малюнків та провели дискусію на тему «Вода-дорогоцінний дар природи».

Учні Тягинської ЗОШ Бериславського району до Всесвітнього дня води очистили джерела берегової зони рукава річки  Дніпро від залишків спиляних дерев та сміття, провели дослідження якості води, влаштували вікторину про воду та переглянули мультфільм «Шлях краплинки».

Впродовж тижня учні ЗОШ №10 разом з вчителями проводили: екологічні ігри, конкурси малюнків, фотографій, комп’ютерних презентацій, газет та відеофільмів. Учні знаходили приклади неекономних витрат води в побуті, пропонували свої методи економії води. Учні старших класів ініціювали дискусійні клуби, семінари та круглі столи на тему «Турбота про наші водні ресурси є справою кожного», «Чи достатньо води в світі?», «Водні ресурси для здоров’я», «Водні ресурси для майбутнього», «Водні ресурси та стихійні лиха», «Водні ресурси для життя», «Рішення проблеми дефіциту води», «Водні ресурси і санітарія».

Педагогічний склад школи провів зустріч із учнями та батьками ЗОШ № 5, яка була присвячена питанням свідомого водокористування. В рамках Дня води учням 5-х класів було запропоновано написати повідомлення про сьогодення річки Дніпро із резолюціями «Як врятувати річку». Усі бажаючі мали змогу поділитись ідеями та підтримати дискусію. Учні 9 класу презентували свій проект під назвою «Проблеми Каховського водосховища». Діти підрахували потенційну величину екологічних збитків, яких завдано довкіллю Херсонської області через будівництво водосховища. Були зроблені світлини водоохоронної зони для фотофіксації проблем Каховського водосховища. Про важливість води в нашому житті розповіли учні 7 класу. Колектив школи показав приклад дбайливого ставлення до водних ресурсів шляхом очищення берегової смуги Каховського водосховища в районі м. Таврійськ від сміття.

«Кожен з нас повинен дбайливо ставитись до природи, раціонально використовувати водні ресурси нашої Херсонщини. Це не лише покращить екологічну ситуацію, але й створить прекрасний настрій, дасть величезне моральне задоволення, викличе почуття поваги до себе та інших. Посадити деревце, розчистити джерельце — ось завдання кожної людини ще з дитинства. Проблеми навколишнього середовища і зокрема водних ресурсів повинні турбувати всіх нас. Ми не повинні бути байдужими, а повинні берегти і примножувати її багатства, — сказалаНелепенко Т.П., заступникдиректора ЗОШ №10, — Формування та виховання екологічної свідомості учнів є незмінним пріоритетом викладачів шкіл, адже збереження чистого довкілля — мета всіх поколінь!».

Проведення Дня води на Херсонщині відбулось завдяки зусиллям: педагогічних колективів, школярів Херсонщини, «МАМА-86-Нова Каховка», яка надала інформаційну підтримку заходів та експрес-тести для визначення кількості нітратів в воді Каховського водосховища; Таврійського міськвиконкому, що надав мішки для збору сміття на узбережжі водосховища та Малокаховському лісництву, яке забезпечило транспорт для вивозу сміття.

Фотографії дивіться тут.

 

 

Добавить комментарий


Защитный код
Обновить

Главная Питьевая вода и санитария Новости Екологічна відповідальність — щоденна практика школярів Херсонської області
Google+