Майстер-клас з миття рук від «МАМА-86-Нова-Каховка» Друк
Понеділок, 19 жовтня 2015, 13:57

caption15 жовтня — Глобальний день миття рук (Global Handwashing Day). В цей день щорічно проходить адвокаційна кампанія глобального масштабу, присвячена поясненню важливості та навчанню елементарній навички — миттю рук з милом.

Саме ця проста процедура, яку має знати і правильно виконувати кожна дитина змалечку є простим, ефективним і дешевим засобом запобігти хворобам і забезпечити безпечне життя.

Здавалося, що в Україні про це не треба говорити, але той факт, що в Україні й дотепер фіксуються випадки різних гострих кишкових інфекцій і таких небезпечних інфекційних захворювань, як вірусний гепатит А, дизентерія і, навіть, поліомієліт, свідчить про те, що роботу з навчання та нагадування правил гігієни, миття рук слід починати з малюками і нагадувати і дітям як в початкових так і у старших  класах з метою набуття дітьми стійких навичок та розуміння необхідності змін відношення до виконання поведінки  на все життя.

Більшість згаданих захворювань — це захворювання «брудних рук».  Саме тому  15 жовтня в різних містах ВЕГО «МАМА-86» відбулися акції до Глобального дня миття рук.

До участі в заходах з нагоди Всесвітнього Дня миття рук «МАМА-86-Нова Каховка» запросила 5 шкіл (№ 3 і № 10 в м. Нова Каховка, № 5 м. Таврійськ і дві сільські школи Бериславського району — ЗОШ с. Отрадокам’янка і с. Тягинка) та дитячу центральну бібліотеку міста Нова Каховка. В кожній з цих дитячих установ по-різному але дуже творчо навчали правильній послідовності миття рук.

15 жовтня в дитячій центральній бібліотеці м. Нова Каховка відбувся день Чистих рук. Гімназистам першого класу однолітки розповідали, як важливо мити руки, щоб книжки на тебе не ображались. А допоміг їм в цьому Мийдодір дідуся Корнія і хлопчик Петро з книжки Людмили Лєгостаєвої «Невидиме чудовисько». Діти зрозуміли, що мікроби на брудних руках можуть заподіяти дуже велику шкоду. І пообіцяли, що завжди будуть мити руки, щоб не трапилось великої біди, як з героєм книжки Петриком, який захворів і потрапив до лікарні.   

biblioteka-1 biblioteka-2 biblioteka-3

Цікавим був цей день і в школі № 10 м. Нова Каховка. Під час проведення акції «Чисті руки», вчителі разом з дітьми встановили новий рекорд — одночасно, під гаслом «Ми — одна сім’я!» мили руки: 743 учні, 54 педагоги, 18 працівників школи, 1876 мам, татусів, бабусь, дідусів, сестричок та братиків! 

10-1 10-2 10-3

15 жовтня в школі № 5 м. Таврійськ учні розповсюджували власноруч виготовлені листівки та плакати «Як правильно мити руки в побуті», проводили демонстраційні покази миття рук, складали вірші та брали участь у бесідах та годинах спілкування «Чому я вважаю, що потрібно правильно мити руки». Вчителі школи переконані, що саме діти мають стати тими, хто вдома, у сімейному колі, і в суспільстві розповідатиме про таку просту дію, яка рятує життя — про миття рук з милом. 

tavriysk-1 tavriysk-2 tavriysk-3 tavriysk-4

В загальноосвітні школи с. Тягинка було теж цікаво. Працювала агітбригада! 

  tyagynska-1 tyagynska-2 tyagynska-3 tyagynska-4 tyagynska-5

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Питна вода та санітарія Новини Майстер-клас з миття рук від «МАМА-86-Нова-Каховка»
Google+