Вінницький осередок ВЕГО «МАМА-86» здійснив «виїзд в поле» та первинний огляд місць скупчення непридатних пестицидів у Тиврівському районі Print
Monday, 25 January 2016 16:31

caption29 грудня 2015 р. представники Вінницького осередку ВЕГО «МАМА-86», які реалізують регіональний пілотний проект з непридатних пестицидів у рамках впровадження мережевого проекту «Підвищення рівня поінформованості та комунікацій, створення потенціалу для остаточного вирішення проблеми непридатних пестицидів в Україні» за підтримки Шведського агентства з міжнародного розвитку та співробітництва (Sida), здійснили «виїзд в поле» та первинний огляд місць скупчення непридатних пестицидів на кордоні сіл Марківка та Федорівка Тиврівського району.

Тут цього дня працівники аварійно-рятувального загону територіального управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області здійснювали перезатарювання непридатних пестицидів.

Стан старих складських приміщень у полі на кордоні сіл Марківка та Федорівка Тиврівського району, де знаходяться непридатні пестициди є незадовільним — приміщення не мають даху, бочки вже давно проржавіли, деякі мішки розірвані, і непридатні пестициди без проблем потрапляють у ґрунт, створюючи небезпеки для здоров’я місцевих мешканців та довкілля. За оцінками працівників оперативно-рятувального загону в приміщеннях може знаходитися приблизно 11 т непридатних пестицидів, які було перезатарено в спеціальні мішки, у яких непридатні пестициди будуть зберігатися до моменту вивозу для знешкодження.

Перезатарювання непридатних пестицидів у Тиврівському районі є продовженням робіт з перезатарювання безхазяйних невідомих, невпізнаних та небезпечних хімічних засобів захисту рослин на Вінниччині, які було розпочато в області наприкінці 2015 р. Для цього з обласного бюджету було виділено 1,031 млн грн для перезатарювання майже 330 т непридатних пестицидів на складах в 57 селах 13 районів області. Станом на 29.12.2015 р. аварійно-рятувальним загоном спеціального призначення вже перезатарено майже 159 т непридатних засобів у Козятинському, Тульчинському, Калинівському, Літинському, Чернівецькому, Жмеринському, Ямпільському, Крижопільському та Оратівському районах.

Згідно з даними Департаменту екології та природних ресурсів Вінницької ОДА станом на кінець грудня 2015 р. залишок непридатних пестицидів в області, які зберігаються на складах, складає 788,719 т, з них 656,607 т є безхазяйними, а 2100 т непридатних пестицидів знаходяться у Джуринському отрутомогильнику.

Порівняльний аналіз офіційних відомостей щодо наявності та стану зберігання заборонених і непридатних до використання пестицидів у Вінницькій області, який було зроблено у рамках реалізації регіонального пілотного проекту (див. інформаційну довідку) показує розбіжності даних офіційної статистики щодо наявної кількості непридатних пестицидів у Вінницькій області — незважаючи на роботи з перезатарювання та вивезення непридатних пестицидів у 2014–2015 рр., залишкова кількість їх зростає, а кількість складів — зменшується. Тому одним із завдань регіонального пілотного проекту є лобіювання впровадження в області PSMS програми для управління запасами пестицидів для отримання, в першу чергу, відомостей щодо реальної кількості непридатних пестицидів в області, а також встановлення спеціальних охоронних знаків в місцях скупчення непридатних пестицидів, особливо там, де стан складських приміщень є незадовільним.

Інформаційна довідка (http://www.menr.gov.ua/protection/protection1/vinnytska):

 

Порівняльний аналіз відомостей щодо наявності та стану зберігання заборонених і непридатних до використання пестицидів у Вінницькій області

(станом на 01.01.2014 р. та 01.01.2015 р.)

table

 

photo-1 photo-2 photo-3 photo-4 photo-5 photo-6 photo-7

 
Home Chemical Safety News Вінницький осередок ВЕГО «МАМА-86» здійснив «виїзд в поле» та первинний огляд місць скупчення непридатних пестицидів у Тиврівському районі
Google+