День води 2016: Харків Print
Thursday, 07 April 2016 13:40

wwd-2016

В організації та проведенні Днів води у Харкові взяли участь колективи двох загально освітніх шкіл № 122 і № 129, діти з гуртка «Юний еколог» та Центр дитячої та юнацької творчості (ЦДЮТ) № 1 Дзержинського р-ну міста.

ЗОШ № 122

Вже з самого ранку 22 березня, протягом години, працювала агітаційна команда 9-Г класу з інформацією про Всесвітній день води та дбайливе ставлення до неї. Напередодні Дня води на старостаті дітям було запропоновано влаштувати флеш-моб на підтримку Дня води, вдягнувши сині елементи одягу. Різні класи відреагували по-різному, але найактивнішими були учні 5–6-х класів.

Команда «Айболить» 8-Г класу провела уроки для учнів початкової школи, де у доступній формі розповіли про значення води в житті людини і чому необхідно економно ставитися до її використання. Вони чудово впоралися з цим завданням, і крім того провели дітлахам «екологічну зарядку».

Впродовж тижня тривала виставка плакатів та малюнків «Чиста вода — здорове життя», на якій учні 5–9 класів представили понад 40 своїх робіт. Також у школі проводилися відеоперерви, де школярі могли подивитись тематичні відео «Чисті береги і води України», «Вода і робота».

Напередодні Тижня води в 5 класах проводили семінари «Вода-життя». Діти готували виступи та презентації, приносили роботи на загальношкільний конкурс. Викладачі географії та хімії розповіли про значення води та стану водних ресурсів планети в контексті своїх предметів.

Завершився Тиждень води фестивалем. В рамках заходу відбувся конкурс «Міс весняна вода». Кожен клас (5–8 клас) підготував творчий номер та свою модель — «міс Вода». Журі визначили близько 30 учнів школи, які були нагороджені дипломами та подарунками у 9 номінаціях за участь у різних заходах впродовж тижня. Гостями свята були учні, їх батьки, вчителі, заступники директора школи з навчально-виховної роботи та керівник ХМЕГО «МАМА-86» Цигульова Ольга Михайлівна.

01

Учні 9-г класу ЗОШ №122

02

Дівчата шкільної команди «Айболить» 8-Г класу

03

Учні 5 класів. учасники синього флеш-мобу

04 05

Учасники виставки плакатів «Чиста вода — здорове життя»

06

Відеоперерва «День води»

07

Учасниці дефіле міс-вода

08

Ведучі свята

09

Журі та глядачі

ЗОШ № 129

Змістовно пройшов Всесвітній День води у Харківській школі №129 та гуртку «Юний еколог».

В школі день розпочався інформаційними хвилинками для всіх учнів (а це більш ніж 300 дітей) на тему Всесвітнього дня води та цікавих фактів про нього.

На перервах учні 5–8 класів переглядали короткометражні фільми про воду, серед яких були: «Властивості води», «Опыты с водой», «Мамина школа», «Опыты для детей», «Эксперименты с водой», «15 интересных фактов про воду». Після перегляду діти відповідали на запитання, відгадували загадки.

В початковій школі було проведено квест «Пошук краплинки», під час якого діти дослідили, як вода потрапляє до будинку і дізнались чому людина не може існувати без води. У 5–7 класах вчитель фізики влаштувала перегляд фільму «Секреты фокусов с водой», після якого школярі спробували відтворити побачене.

10

Відтворення дослідів з фільму «Секретыфокусов с водой».

Учні 9–10 класів дослідили стан водопровідної води для аналізу гіпотез, пов’язаних із водою. Таким чином, школярі дізнались що «чиста вода» та «питна вода» — це не одне й те саме: чиста вода для кожного своя; для хіміка це — дистилят; для рибалки — вода, у якій живе риба, а для шофера — та, яку можна залити в радіатор. А от термін «питна вода» позначає відповідність води до її стандартів, які в кожній країні свої.

Найактивніші учасники заходів в рамках Всесвітнього дня води були нагороджені грамотами, флешками та розмальовками «Із життя крапельок».

11

12

День води у молодших класах школи

«Юний еколог»

Підготовка до проведення Дня води у гуртку «Юний еколог» розпочалася більше, ніж за тиждень. Гуртківці провели тематичні заняття (використовуючи матеріали ВЕГО «МАМА-86»):

  • Забезпечення рівного доступу до води та санітарії.
  • Цілі сталого розвитку по чистій воді та санітарії.
  • Протокол по проблемам води та здоров’я.

Діти відвідали екскурсію «Джерела та ріки Харкова. Водні ресурси України» та «Де і як роблять аналіз води?», яку провели у «Центрі захисту прав споживачів».

22 березня дівчата з гуртка «Юний еколог» ознайомили учнів школи №129 з історією виникнення Дня води, акцентувавши увагу на проблемах використання води у виробництві та праві людей на чисту воду і санітарію. На перервах гуртківці разом зі школярами школи №129 провели флеш-моб «Економимо воду» і взяли участь в організації квесту «Пошук краплинки» для молодших класів.

13

У Центрі захисту прав споживачів

 

 
Home Drinking Water and Sanitation News День води 2016: Харків
Google+