Міністерство економічного розвитку і торгівлі України опублікувало проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту безпечності іграшок» Друк
П'ятниця, 22 лютого 2013, 18:47

973719 лютого 2013 року на сайті Мінекономрозвитку опубліковано проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту безпечності іграшок».

Підготовку проекту цього документу було здійснено на виконання пункту 26 Плану заходів щодо виконання у 2012 році Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.03.2012 року №156-р з метою приведення існуючого Технічного регламенту безпеки іграшок у відповідність з Директивою Європейського Парламенту та Ради 2009/48/ЄС від 18.06.2009 року про безпеку іграшок та оновленим національним законодавством у сфері технічного регулювання: Закон України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (оновлена редакція від 02.12.2012); Закон України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» (оновлена редакція від 02.12.2012); Технічний регламент модулів оцінки відповідності (оновлена редакція від 12.08.2012).

ВЕГО «МАМА-86» в процесі обговорення проекту Технічного регламенту безпечності іграшок пропонує взяти до уваги рекомендації партнерського проекту «Токсичні метали в товарах для дітей в країнах регіону СЄКЦА», які було розглянуто та прийнято на семінарі з підведення підсумків чотирирічної роботи в галузі забезпечення хімічної безпеки товарів для дітей неурядових організацій з шести країн регіону СЄКЦА 17–18 грудня 2012 року в Єревані (http://mama-86.org.ua/index.php/uk/chemsec/current-activity/safe-toys/476-recomendations.html).

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008 року №901 було затверджено Технічний регламент безпеки іграшок, розроблений на основі положень Директиви Європейського Парламенту та Ради 88/378/ЕЄС від 03.05.1988 року про наближення законодавств держав-членів стосовно безпеки іграшок, який набув чинності у 2009 році.

З липня 2009 року безпека іграшок у Європейському Союзі відповідає вимогам Директиви 2009/48/ЄС від 18.06.2009 року, яка скасувала Директиву 88/378/ЕЄС від 03.05.1988 року.

Технічний регламент безпеки іграшок 2008 року не відповідає у повному обсязі нормам Директиви 2009/48/ЄС в частині встановлення фізичних, хімічних, пожежних та гігієнічних вимог до іграшок, а також визначення випадків, у яких дія цього Технічного регламенту не поширюється на іграшки. Крім того потребують приведення у відповідність до норм Директиви 2009/48/ЄС від 18.06.2009 року положення Технічного регламенту щодо процедур оцінки відповідності.

Директива 2009/48/ЄС від 18.06.2009 року входить до переліку Директив Нового Підходу (New Approach Directives) – законодавчих інструментів, які встановлюють обов’язкові вимоги до продукції в процесі проектування, виготовлення, реалізації та утилізації, що фактично є механізмом обов’язкової сертифікації.

Директиви Нового Підходу передбачають нанесення знаку СЕ на продукцію (маркування СЕ – СЕ MARK). Вироби, що мають маркування СЄ відповідають стандартам ЄС (EN standards).

Також існує схожий знак, який більшістю покупців та навіть і продавцями сприймається, як знак СЕ (CE MARK) Європейського Союзу, але це маркування свідчить про те, що продукт було вироблено у Китаї (знак СЕ – China Export). Знак China Export не має реєстрації, підтвердження тестування та доволі часто ставиться китайськими виробниками продукції без проходження процедури сертифікації ЄС для Європейського Союзу.

ce-mark
CE MARK
china-export-mark
China Export

Сертифікація певних видів продукції в Європейському Союзі є обов'язковою процедурою підтвердження відповідності вимогам Директив ЄС та гармонізованим стандартам.

Безпека продукції для людини та довкілля в країнах Європейського Союзу за значимістю прирівняна до національної безпеки кожної з країн ЄС.

Для будь-якої державної структури країн Європейського Союзу, наділених правом нагляду за внутрішнім ринком, у тому числі і митні служби, ЄС Декларація Відповідності є пріоритетним документом, що підтверджує відповідність технічному законодавству ЄС.

ЄС Декларація Відповідності – це офіційна заява від виробника або Уповноваженого Представника виробника у Європейському Союзі, що продукція, на яку випущена справжня ЄС Декларація Відповідності, відповідає усім вимогам безпеки продукції, згідно гармонізованим стандартам (європейські норми) і Директивам Європейського Парламенту та Ради, застосованим до даної продукції. Випуск ЄС Декларації Відповідності – це ознака того, що продукція була розроблена (спроектована) та виготовлена з дотриманням відповідних основних вимог.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Хімічна безпека Новини Міністерство економічного розвитку і торгівлі України опублікувало проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту безпечності іграшок»
Google+