Виконавчий директор ВЕГО «МАМА-86» назвала плачевною ситуацію із залученням громадськості до прийняття рішень у сфері атомної енергетики |
Вівторок, 23 квітня 2013, 12:00 | ||||
23 квітня 2013, Київ — Виконавчий директор ВЕГО "МАМА-86" Зоряна Міщук назвала "плачевною" ситуацію із залученням громадськості до прийняття рішень, пов'язаних з атомною енергетикою в Україні. "Навіть стратегічні документи з розвитку українського енергетичного сектору, у тому числі оновлену Енергетичну стратегію України на період до 2030 року, обговорювали лише за формальної чи дуже обмеженої участі громадськості, без подальшого врахування висловлених думок. Те ж стосується й рішень про продовження проектного терміну експлуатації енергоблоків АЕС чи будівництво нових, – сказала пані Міщук. – Навіть якщо й відбуваються якісь консультації з громадськістю, то, як правило, на етапах, коли вже мало що можна змінити".
Пані Міщук виступила з презентацією "Застосування Оргуської Конвенції до питання атомної енергетики: українська та європейська практика" на круглому столі "Впровадження Оргуської Конвенції в Україні: сучасний стан та перспективи", проведеному в рамках Міжнародного екологічного форуму "Довкілля для України". У роботі круглого столу, організованого за сприяння проекту ЄС "Додаткова підтримка Міністерства екології та природних ресурсів України у впровадженні секторальної бюджетної підтримки" і модерованого керівником цього проекту Ганною Голубовською-Онісімовою, взяли участь представники численних організацій громадянського суспільства, Міністерства екології та природних ресурсів, Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління, Національної академії державного управління при Президентові України. Пані Міщук також представила процес "Оргуська Конвенція та атомна енергетика", спрямований на покращення дотримання положень Конвенції шляхом обміну досвідом, аналізу та просування змін у політиці, у якому Україна – завдяки зусиллям ВЕГО "МАМА-86" – є єдиною державою-учасницею з-поза ЄС. Учасники круглого столу обговорили проблеми впровадження Оргуської Конвенції в Україні, у тому числі пов'язані із залученням громадськості до прийняття рішень з питань довкілля, подальшою діяльністю Оргуського інформаційно-просвітницького центру, його співпраці з громадськими організаціями, розвитком регіональних Оргуських інформаційних центрів. Конвенція Європейської Економічної Комісії ООН про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля, була підписана 25 червня 1998 р. у місті Оргус, Данія, "з метою сприяння захисту права кожної людини нинішнього і прийдешніх поколінь жити в навколишньому середовищі, сприятливому для її здоров'я та добробуту". Україна ратифікувала Конвенцію в липні 1999 р., і вона набрала чинності в Україні 30 жовтня 2001 р.
|