Стійке суспільство; Свідомі громадяни. 64 щорічна конференція UN DPI/НДО, 3–5 Вересня 2011, Бонн, Германія Друк
Субота, 10 вересня 2011, 15:56

conf-logo

3–5 вересня 2011 Бонн (Німеччина) став містом, що приймало 64 щорічну Конференцію ООН за темою “Стійке суспільство; Свідомі громадяни”, яка зібрала НДО-партнерів Відділу Громадської Інформації ООН (UNDPI).

Учасники конференції — це група НДО, що працюють в різних галузях, пов’язаних з волонтерством, охороною навколишнього середовища та питаннями розвитку. Ця конференція є головною подією для основних груп громадського суспільства і має на меті зробити свій внесок до двох сесій Генеральної Асамблеї ООН, які орієнтовані на питання волонтерства. Засідання Асамблеї відбудуться 5 грудня 2011 в Нью-Йорку з нагоди святкування 10-ї річниці Міжнародного Року Волонтерів. Конференція також має на меті вплинути на підготовчий процес до Конференції ООН з стійкого розвитку (Ріо+20), що відбудеться в Ріо-де-Жанейро 4–6 Червня 2012.

Протягом трьох днів близько 1300 учасників з організацій громадського сектору прийняли участь в чотирьох дискусіях за круглими столами та у більш ніж 30 робочих групах та інших заходах, ділячись своїм практичним досвідом, презентуючи свої ідеї, як забезпечити прогрес у поширенні стійкого розвитку (СР) на землі.

На круглому столі «Роль громадського суспільства у мінливому світі: залучення громадськості та волонтерські заходи задля досягнення стійкості», який відбувся 4 вересня, президент ВЕГО «МАМА-86» Ганна Голубовська-Онісімова проінформувала учасників про позитивний досвід співробітництва НДО з іншими органами та структурами, висловила свої пропозиції щодо підсумкової Декларації. В своїй промові вона торкнулась таких питань, як участь громадськості в прийнятті рішень, на прикладі нової Стратегії державної екологічної політики в Україні та Національного плану її впровадження, участь «МАМИ-86» в знищені непридатних пестицидів. Ганна Голубовська-Онісімова запропонувала, серед іншого, що перехід до Зеленої економіки має ґрунтуватись на основі політики 10 річних рамок програм з стійкого споживання та виробництва, що керуються Цілями споживання тисячоліття, які необхідно прийняти на Ріо+20. Вона підкреслила, що в Україні без законодавчого закріплення урядових зобов’язань НДО важко підтримувати діалог з урядом. Тому НДО мають боротись за те, щоб рішення Ріо+20 були закріплені законодавчо. На тому ж круглому столі Джеремі Вейтс, Генеральний Секретар Європейського Бюро з Навколишнього Середовища, говорив про нагальну необхідність, передумови та можливі опції для прийняття рішень на Ріо+20 та початку перемовин щодо глобальної багатосторонньої угоди із доступу до інформації, участі громадськості та доступу до правосуддя з питань довкілля.

В заключній декларації НДО, що зібрались у Бонні, запропонували своє бачення рішення Ріо+20 з питання зеленої економіки в контексті викорінення бідності, стійкого способу життя, освіти та навчання СР протягом всього життя, інституційних рамок СР.

НДО закликали зміцнити існуючі структури ЮНЕП та підвищити статус ЮНЕП до організації вищого рівня в системі ООН. НДО закликали уряди ефективно та повною мірою впровадити Порядок денний на XXI століття та Цілі розвитку тисячоліття, що стане підґрунтям для «підготовки дорожньої карти із зеленої економіки, яка враховуватиме загально погоджені принципи Декларації Ріо, для прийняття цілей СР з критично важних аспектів та для реформ управління, направлених на прискорення переходу до зеленої економіки в контексті стійкого розвитку та викорінення бідності, шляхом сприяння залученню громадськості». НДО рекомендували всім країнам членам ООН створити до 2017 року Національні Ради з СР, які би розробили план та керували би переходом до зеленої економіки.

Для побудови системи соціального захисту в найменш розвинених країнах було запропоновано впровадити податок на трансакції. Запропоновано запровадити Рамкову конвенцію з Корпоративної соціальної відповідальності та міжнародну оцінку впливу на стійкий розвиток (SIA), а також міжнародну та регіональні конвенції щодо доступу до інформації. НДО закликали уряди ратифікувати та впровадити Конвенцію ООН з транскордонних водотоків, Роттердамську конвенцію про процедуру попередньої обґрунтованої згоди (Prior Informed Consent) для рішень з розвитку.

В своїй декларації НДО закликали уряди встановити комплекс Цілей споживання тисячоліття на період 2012–2020 рр., що забезпечать якість життя, сприятимуть виробничим процесам із використанням найкращих наявних екотехнологій, гарантуватимуть, що більшість продуктів, які закуповують уряди та послуг, які вони надають, виробляється у світі стійким чином. Учасники підтвердили, що окремі особистості, родини та громади є ключовими акторами в досягненні стійкого споживання і виробництва, вони закликали нації та народи, що задіяні у марнотратному надлишковому споживанні, зменшити свій вплив та допомогти збільшити споживання життєво необхідних товарів та послуг зубожілими народами.

На конференції були погоджені 17 амбіціозних Цілей Стійкого Розвитку і їх конкретні показники для досягненні, які мають бути представлені на Ріо+20. НДО звернулись до всіх сторін, що задіяні в конференціях ООН, докладати більше зусиль задля того, щоб зменшити екологічний відбиток від цих заходів і, таким чином, надати позитивний приклад.

Кіо Акасака, заступник Генерального секретаря ООН з питань комунікацій та суспільної інформації, в своїй заключній промові зазначив, що, в той час, коли конференція закінчилась, практична робота із стійкості та волонтерства тільки починається. Він наголосив: «Я знаю, що ви працюватимете над тим, щоб ці рекомендації перетворились із слів на папері у реальні дії».

Докладна інформація на сайті конференції: http://www.un.org/wcm/content/site/ngoconference/conference

Заключна Декларація: https://www.un.org/wcm/content/site/ngoconference/op/edit/resources/final

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Екологізація Новини Стійке суспільство; Свідомі громадяни. 64 щорічна конференція UN DPI/НДО, 3–5 Вересня 2011, Бонн, Германія
Google+