Оцінка природоохоронної діяльності у Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні за пріоритетами флагманської ініціативи Східного партнерства щодо належного екологічного управління Друк
Четвер, 15 грудня 2011, 21:48

Eastern-Partnership-CSF-240x16029 листопада 2011року відбувся додатковий захід РГ3 на тему: «Оцінка природоохоронної діяльності у Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні за пріоритетами флагманської ініціативи Східного партнерства щодо належного екологічного управління».

Експерти НУО з РГ3 ФГО ФП «Довкілля, енергетика та зміна клімату» представили попередні висновки та рекомендації звіту про оцінку «В напрямі належного екологічного управління у країнах Східного партнерства: Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова і Україна». Експертами були оцінені і представлені наступні питання:

1) Посилення співробітництва з Європейським Союзом,

2) Посилення адміністративних структур і процедур;

3) Розробка стратегій, планів і програм у сфері охорони навколишнього природного середовища;

4) Забезпечення інтеграції екологічних питань в інші сфери політики ( сприяння сталому розвитку);

5) Посилення структур і процедур для проведення оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС);

6) Поліпшення доступу до інформації та участі громадськості;

7) Співпраця у сфері розвитку Спільної екологічної інформаційної системи.

В якості основи була використана методологія, яку Світовий фонд дикої природи (WWF) і Фонд Генріха Бьолля (HBF) використовували для оцінки екологічної складової планів дій в країнах-партнерах в рамках співробітництва з ЄС в 2008 р.

Модератор — Ганна Голубовська-Онісімова, ВЕГО «МАМА-86», Україна. Доповідачі: Жанна Галян, асоціація «За сталий людський розвиток», Вірменія; Самір Ісаєв, Центр екологічного права, Азербайджан; Ірина Сухий, «Екодім», Білорусь; Манана Кочладзе, CEE Bankwatch-Caucasus, Грузія; Димитру Друмеа, ГВП, Молдова; Наталія Андрусевич, РАЦ «Суспільство і довкілля», Україна.

Оцінка проводилася за період з 2008 р., коли плани дій 6 країн зі співробітництва з ЄС завершувались і почалася підготовка до переговорів щодо угоди про асоціацію з ЄС (УА). Оцінка з усіх питань проводилася на основі методології, яку в 2009 році розробили Всесвітній фонд дикої природи (WWF) і Фонд Генріха Бьолля (HBF).

Рівень досягнення тієї чи іншої мети екологічного управління і сталого розвитку визначався у відсотках. Попередні висновки обговорювалися Робочою групою 3 «Довкілля, зміна клімату та енергетична безпека» на 3-му Форумі громадянського суспільства в Познані. Після обробки коментарів експерти підготували прогресивний варіант оцінки. Повні тексти оціночних таблиць, коментарів і пояснень, висновків і рекомендацій будуть приведені у звіті, який буде опубліковано російською та англійською мовами в січні 2012 року.

Загальні попередні висновки:

  • НУО більшості країн не залучені до обговорення екологічних пріоритетів УА і ПДА.
  • Проведена нещодавно адміністративна реформа послаблює адміністративні структури і процедури.
  • Стратегічне планування значно покращилося в країнах, які більше за всіх просунулися вперед в переговорах щодо УА.
  • Інтеграція екологічної політики в основному не забезпечена законодавством.
  • Спроби дерегуляції господарської діяльності призводять до ліквідації процедур ОВНС.
  • Орхуська конвенція не забезпечена механізмами та процедурами участі громадськості.
  • СЕІС володіє великим потенціалом для того, щоб зіграти вирішальну роль у підвищенні якості інформації для прийняття екологічно важливих рішень.

Звіт буде остаточно оформлено і опубліковано в січні 2012 р.

Презентації доповідачів додаються:

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Головна Екологізація Новини Оцінка природоохоронної діяльності у Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Грузії, Молдові та Україні за пріоритетами флагманської ініціативи Східного партнерства щодо належного екологічного управління
Google+