Що чекає на Україну з імплементацією Угоди про асоціацію в сфері довкілля? Print
Wednesday, 23 December 2015 12:57

captionУ вівторок, 22 грудня 2015 року в залі інформагенції «Укрінформ» відбулась презентація дослідження «Наслідки виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у сфері довкілля», яке було підготовлене Всеукраїнською екологічною громадською організацією «МАМА-86», що має багаторічний досвід підготовки аналітичних досліджень у сфері євроінтеграції екологічного напрямку. Проект реалізовано за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Що чекає на Україну з імплементацією Угоди про асоціацію в сфері довкілля? Чи готові влада, бізнес і громадяни виконувати зобов’язання у цій сфері?На ці та інші питання дали відповіді експерти у сфері довкілля та євроінтеграції під час круглого столу-презентації дослідження.

Останнім часом ЗМІ почали публікувати інформацію про потенційні наслідки УА, підготовану на основі досліджень громадських організацій. Разом з тим, в таких публікаціях мова переважно йде про економічні аспекти УА, а наслідки для довкілля, якщо й аналізуються, то лише побіжно. Оскільки охорона навколишнього середовища — наскрізна тема Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, вона потребує комплексного аналізу та дослідження екологічних наслідків імплементації для довкілля та заінтересованих сторін: громадян, місцевих громад та органів влади, малого, середнього та великого бізнесу в короткостроковій та довгостроковій перспективі.

З привітальним словом щодо важливості комплексного аналізу наслідків виконання Угоди про асоціацію та інформування широких верств щодо євроінтеграції в екологічній сфері на відкритті заходу виступили Голова Координаційної ради ВЕГО «МАМА-86» Анна Голубовська-Онісімова, Заступник Міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ганна Вронська, народний депутат України, Голова міжфракційного депутатського об’єднання ВРУ «Європейська екологічна ініціатива», Остап Єднак та Координатор проектів Європейської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження» Ольга Квашук.

Анна Голубовська-Онісімова наголосила на тому, що «Лише незначна частина активних груп суспільства та навіть професіоналів-екологів мають уявлення про наслідки Угоди про асоціацію з ЄС у сфері довкілля, тому пріоритетним завданням і уряду, і громадських екологічних організацій має бути просвітницька діяльність та цільове навчання для різних за рівнем підготовки та інтересами аудиторій».

Ганна Вронська підкреслила, що «Секторальне співробітництво, в тому числі і в сфері охорони довкілля, є не менш важливим ніж політичні або економічні питання. Імплементація Угоди про асоціацію не є самоціллю, а лише інструментом що дозволить Україні долучитись до світових тенденцій, таких як концепція сталого розвитку, або зусилля щодо пом’якшення наслідків зміни клімату».

В дискусії щодо екологічного блоку євроінтеграційних реформ, який вважається одним з найдорожчих та найскладніших у забезпеченні, з експертами та пресою взяли участь представник Урядового офісу з питань європейської інтеграції, члени бізнес-асоціацій, активісти громадських організацій різного спрямування та працівники місцевих органів влади.

Марта Руда, координатор проекту «Громадськість на сторожі євроінтеграційних реформ у сфері екології та сталого розвитку», представила ключові аспекти наслідків виконання Угоди про асоціацію для різних цільових груп — органів влади, бізнесу та населення як у підсферах навколишнього природного середовища, так і розділу «Торгівля» та питання, пов’язані з торгівлею, «Туризм», «Статистика» та інші, представлені у доступному для пересічного читача форматі інфографіки.

Анна Цвєткова, координатор напрямку «Питна вода та санітарія» ВЕГО «МАМА-86» розповіла про практичні кроки для виконання УА у сфері «Якість води та управління водними ресурсами, включаючи морське середовище». Наталія Іваненко, менеджер проекту «Побудова системи інформування громадськості з питань ядерної безпеки» ВЕГО «МАМА-86» презентувала аналіз наслідків у сфері «Якість атмосферного повітря», «Транспорт» та «Співробітництво у сфері енергетики, включаючи ядерну енергетику». Тетяна Омельяненко розповіла про наслідки виконання УА для сектора «Управління відходами та ресурсами».

Під час обговорення експертами наслідків імплементації, що стосуються конкретних секторів, стало зрозуміло, що паралельно з процесом імплементації зобов’язань, які вже набули чинності, необхідно здійснювати оновлення та доповнення актів права ЄС, які містяться у додатках. Слід пам’ятати, що правова система європейців не стоїть на місці, розробляються і змінюється нормативна база, окрім цього вже сьогодні стає зрозуміло, що для системного впровадження деякі акти потребують доповнення.

 MG_1337  MG_1342  MG_1363  MG_1367  MG_1374  MG_1386  MG_1395  MG_1398  MG_1407  MG_1411  MG_1413  MG_1422

Додатки:

 
Home Ecologization News Що чекає на Україну з імплементацією Угоди про асоціацію в сфері довкілля?
Google+